TERVE SÄRA ILURUTIINID – NÄO- JA PEAMASSAAŽ

Ükski näohoolitsus ega juuksehooldustoode ei tee kogu tööd tervikliku ilu jaoks ära. Suure panuse meie tasakaalus tervisesse annab regulaarne liikumine, täisväärtuslik toitumine, looduses viibimine ning piisav uni ja puhkus koos heade ja rõõmu toovate suhete ning rahuldustpakkuvate tegevustega meie igapäevaelus. 

Lisaks siis hoolitsused, mis toidavad, taastavad, toovad sära ning sobivad meie keha omapäradega ning elutempo- ja stiiliga.
Näo- ja peanaha seisukohalt on üliolulised ja samas efektiivsed igapäevased massaažiminutid, mis lõõgastavad ning on pingeid vabastava toimega, samuti vähendavad nad stressi ja parandavad vereringet. See on nii näo- kui peanahale, aga suures plaanis kogu kehale ja meelele lihtsaim viis taastuda ning sära ja tervist säilitada. Siinkohal toomegi välja mõlema massaaži olulisemad kasutegurid ning viisid, kuidas neid kõige hõlpsamalt kodus ise teha.

SINU NÄGU

Võttes igapäevaselt mõned minutid näomassaaži oma ilurutiinide hulka aitab oluliselt kaasa naha heale toonusele ja tervisele. Kasu on sellest palju:

  1. Lõõgastus – massaaž aitab lihastel rahuneda, mis omakorda vähendab pingeid ja stressi näos.
  2. Paranenud vereringe – massaaž stimuleerib vereringet, aitab kaasa tervislikule jumele ning aitab toimetada toitaineid naharakkudesse.
  3. Lümfidrenaaž – õrnad massaažitehnikad soodustavad lümfivedeliku liikumist, vähendades turseid ja tuues säravama välimuse.
  4. Kortsude vähenemine – korrapärane massaaž aitab kaasa kollageeni tootmisele ja parandab naha elastsust, mis omakorda toovad esile peened näojooned ning vähendavad kortse. 
  5. Toodete parem imendumine – nahahooldustoodete sisse masseerimine soodustab nende imendumist, aidates neil sügavamatesse nahakihtidesse liikuda.
  6. Näo kontuurimine – teatud massaažitehnikad võivad aidata nägu kontuurida ja kujundada, tuues esile selgemad põsesarnad ja lõuajooned. 

Imeliselt aitavad kaasa head abivahendid, näiteks iidne Hiinast pärit gua sha meetod, mis lisaks kõigele ülal nimetatule aitab ka valu vähendada ning immuunsust tõsta.  Gua sha vahendeid on erinevaid, mille vahel valida. Hästi sobib klassikaline massaažikivi, aga miks mitte ka veidi ümarama vormiga versioon, mis mõlemad leitavad V.O.H kodulehel. 

Otseloomulikult on massaaži sujuvamaks läbiviimiseks abiks näoõli, eriliselt tulemuslikku mõju on osutatud just ajurveedast pärit kumkuma õlile, mille peamiseks koostisosaks on tõeline ilu- ja elueliksiiri täis taim –  kašmiiri safran! Kumkuma näoõli on juba tuhandeid aastaid kasutusel olnud tõeliselt luksuslik iluseerum, mis sisaldab erinevaid lille-, taime-, piima- ja puuviljaekstrakte ning annab nahale loomuliku sära ja sileduse, hoides ära ebaühtlused ja värvimuutused. V.O.H versioon näoõlist on saadaval Viljandis asuvas stuudiopoes, kuid peatselt võib leida toote ka e-poes 30 ml pipetiga klaaspudelist pakendis, mis on taastäidetav.

SINU JUUKSED

Juuste hea väljanägemine käib käsikäes peanaha tervisega. Kuigi V.O.H on aastaid seisnud selle eest, et igapäevane hooldus kvaliteetselt loodussõbraliku tahke šampooni ja palsamiga oleks maksimaalselt tõhus ja toetav, siis on peamassaaž üks väga tervitatavaid lisaviise, kuidas peanahka veelgi paremini terve ja juukseid elusära täis hoida. Rõõmu ja tervist toob see mitmel moel:

  1. Stressi vähenemine – peamassaaž aitab rahuneda pinges peanahal, aidates lõõgastuda ja end paremini tunda.
  2. Paranenud vereringe – peanaha masseerimine parandab vere ringlemist kaelast pealaeni, mis omakorda aitab kaasa heale hapnikuvarustusele ning toitainete imendumisele juustesse.
  3. Juuste tervenemine – masseerimine ergutab juuksefolliikuleid, edendades juuksekasvu ning potentsiaalselt hoides ära juuste väljalangemist. 
  4. Peavalu leevenemine – õrnad massaažitehnikad vaigistavad peavalusid, tuues lihaste pehmemaks muutumist ja pingete vähenemist kaela- ja peapiirkonnas.
  5. Parem uni – massaaž aitab tänu lõõgastumisele kaasa une kvaliteedile,  võimaldades paremini ööunne jääda ning sügavamalt magada. 

Peamassaaži võid teha näiteks nii:

  1. Leidke mugav asend
  2. Alustage õrnade liigutustega otsmikust ning liikuge sõrmedega aeglaselt üle pea.
  3. Masseerige peanahka ringjate liigutustega, suurendades survet järk-järgult.
  4. Keskenduge kohtadele, kus on pingeid ja masseerige neid kauem ja intensiivsemalt.
  5. Massaažiefekti suurendamiseks kasutage näiteks massaažiharja, imeliselt sobivad selleks V.O.H juuksehooldusvalikus olevad gua sha massaažikammid, kas siis puidust või roostevabast terasest versioonina. Ka peapesule on võimalik lisada väike lisahoolitsus, kasutades peanaha massaažiharja, mis aitab šampooni laiali kammida ning vahule ajada, samaaegselt peanahka ergutades. 

Kokkuvõtteks. Võimalusi enda eest hoolitseda on mitmeid, suure osa selleks saame oma kätega ära teha ning igasugune lõõgastunud olek on hea tervenemise aluseks. Vahel on selleks vaja pisikesi detaile, olgu selleks siis pehme hommikumantel, rahustav muusika, ilus keraamiline küünal aknalaual, heatahtlik kallistus või toetavad sõnad. V.O.H meeskond ja e-pood seisavad hea selle eest, et oleksime säravad, terved, elujõulised ning leiaksime igapäevaselt lihtsaid viise, kuidas enda ja oma lähedaste eest parimal viisil hoolt kanda. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Add to cart