4 nõuannet talviseks juuksehoolduseks, et su juuksed oleksid säravad ja terved

Kaunilt lumine kodumaa ja karge talveilm on küll lummavalt kenad, kuid talvine külm teeb liiga meie juustele, muutes need kuivaks, nõrgaks ja katkevaks. Kui soovid, et su juuksed oleksid terved, säravad ja elujõulised ka talvel, peaksid nendele pisut rohkem tähelepanu ja hoolt pakkuma.

Mida peaksid siis talvise juuksehoolduse juures tähele panema?

1. Ära pese juukseid liiga sageli

Liiga tihe juuksepesu kuivatab neid ja muudab juuksed hapraks. Kui võimalik, püüa pead pesta 2-3 korda nädalas. Juuste seisukohalt oleks seda ideaalne teha tegelikult 1-2 korda nädalas. Kui käid trennis ja tead, et pead niikuinii pärast higistamist juukseid pesema, püüagi oma tegemised ajastada nii, et peapesu liiga tihedaks ei muutuks.

2. Enne õue minekut kuivata juuksed korralikult ära

Märjad juuksed külmuvad talvel kiiresti ning on seetõttu vastuvõtlikumad katkemistele ja murdumisele. Seega veendu alati enne õue minekut, et su juuksed oleksid täiesti kuivad. Kohe pärast föönitamist aga ära ka õue torma, sest liiga suur temperatuuride vahe mõjub jällegi juustele halvasti. Kui märgade juustega kodust lahkumine on siiski vältimatu, peida oma juuksed hoolikalt mütsi või salli sisse, et neid külma eest kaitsta.

3. Väldi või vähenda oluliselt juuste kuumtöötlemist

Juuste kuumtöötlemine fööni, sirgendaja või näiteks lokitangidega vähendab juuste niiskustaset ja põhjustab kuivi ning karedaid juukseid, mis võivad kergelt murduma hakata.

4. Kasuta julgelt palsamit ja juuksemaski

Talvel ei pea sa mõtlema, kui sageli kasutada juuksepalsamit või maski. Palsamit võid julgelt kasutada (tegelikult lausa peaksid) igal pesukorral ning kord või kaks nädalas on hea teha ka toitvat maski, et juukseid sügavuti niisutada. Nii saavad nad heitlikele ilmastikuoludele paremini vastu panna ning kevadel mütsi peast võttes ei taba sind halb üllatus tuhmide ja murdunud juuksesalkude näol.

V.O.H tahke palsam sobib samuti kasutamiseks ka juuksemaski asemel. Võid palsami jätta pähe toimima umbes viieks minutiks, et toimeained saaksid sügavamale juuksekiu sisse tungida ja muuta need pehmeks ning säravaks.

Muide, kas teadsid, et juuksemask teeb oma tööd soojas veelgi paremini? Järgmine kord maski tehes pane pähe vannimüts või rätik, et toime oleks veelgi tõhusam.

Tahke šampooni ja palsami oma juuste eest hoolitsemiseks leiad siit:

VOH OÜ

Stuudio: Jakobsoni 25a, Viljandi. 

Uks tänava poolne, Sõbrapargi vastas valge maja. 

Avatud kolmapäeviti 12:00-16:30. 

Muul ajal kokkuleppel!


(+372 ) 555 600 32

Uudiskiri

Liituge uudiskirjaga

Add to cart