Viimasel ajal lööb tervise ja nahahoolduse vallas laineid aktiivsüsi. Aktiivsöega veefiltrid, trendikad hügieeni ja ilutooted ning toidulisandid on leidnud koha paljude puhta elustiili fännide kodudes.

Aktiivsöe kasulikkus tuleneb selle tohutust poorsest pinnast, mis seob nii sees- kui välispidiselt tervist kahjustavaid aineid: mürke, raskmetalle ja kemikaale. Tohutu ja poorne saab selgema mõõtme kui kujutada ette, et vaid lusikatäie aktiivsöe pulbri osakeste pind on samaväärne jalgpalli väljakuga. Kui selline “söesvamm” satub nahale, asub see endasse imema rasu, mustust ja jääkaineid ning söega pesemise tulemused on koheselt tunda-näha.

Aktiivsüsi nahahoolduses toimib bakterite ja põletike vähendajana, akne, liigse rasu, rosatsea, psoriaasi ja ekseemide raviks. Seejuures hoiab looduslähedane süsi naha tervet mikrobioomi, sest võtab endaga kaasa vaid “üleliigse” ja tekitab hoopis pH neutraalse kaitsekihi. Nii on just söe abil tagatud meie nahale looduslikult omane ja hädavajalik vastupanuvõime.

Tegelikult on läikiv-must süsi hästi unustatud vana, sest seda on kasutatud aastasadu eri kultuurides nahahaiguste raviks ning puhastusvahendina kõikvõimaliku mustuse ning ka silmaga nähtamatu kahju tõrjumiseks. Söe tarbimine tabletina on tuntud ja soodne lahendus kõhuhädade puhul, kuid viimasel ajal tõusev trend toidulisandina smuutides keha puhastamiseks alkoholi ning antibiootikumide tarbimise järgselt.[1]

Ka keha-, juuste- ja näohoolduses on söel uusi ning põnevaid väljundeid: kloorivaba hambapesu, aktiivsöe lisamine koduse juustepesu käigus shampoonile või näomaskile. Ainus miinus, et süsi toonib kergelt halliks kraanikausi, kuid sellest saab kergelt üle, sest sooja seebiveega pindu pestes on kodu taas säravalt puhas.

V.O.H söe-detox seebis kasutame vaid ülikvaliteetset, toiduaine- ja arstitööstuse nõuetele vastava puhtusastmega aktiivsütt, mis on saadud kookospähkli koorte põletamise ja auruga kuumtöötlemise tulemusel. Kookose koorte süsi on kõrgeima poorsusega teiste aktiivsöe sortide seas. Looduslikult antibiootilise ja antibakteriaalse toimega seep on eriti tõhus rasuse ja aknele kalduva naha abimees. Meie seebis on ka tilgake teepuuõli. Teepuu võitleb bakterite, viiruste ja seente vastu, vähendab ning rahustab põletikke ja ärritusi, parandab haavu.

Tunne on mõnusalt pehme, matt ja puhas. Nahk ei kisu ja just õhtuse kasutamise järel ei ole paljudel kreemi vajagi – nahk saab mõnusalt rahu ja hingata. Seebigurmaani ja musta värvi fännina kasutan ise söeseepi koos konjaci-juure näokäsnaga. Nad moodustavad tumedal betoonist alusel arhitektuurselt kauni silmailu mu vannitoas. Osta siit:

Aktiivsüsi + Teepuu · SEEP NÖÖRIGA KLIENDILEMMIK!

VOH Konjac Näopesukäsn *Valge

[1] https://www.newscientist.com/article/2143806-activated-charcoal-drug-can-protect-microbiome-from-antibiotics/

 

Add to cart