Vedelšampooniga harjunud kasutajale võib tahke šampooni kasutamine esmapilgul võõrana tunduda. Peas on mitmed mure- ja hirmumõtted, mis takistavad tahke šampooni proovimist. Kuidas tahket šampooni kasutada? Kas see vahutab ikka ka? Kuidas ma tean, et see mu juustele üldse sobib? Need ja paljud teisedki mõtted käivad kindlasti enne ostu peast läbi.

Oleme kirja pannud lihtsa samm-sammulise õpetuse ja mõned mõtted, et tükkšampooni kasutamine algajale lihtsamaks teha.

  1. Kammi juukseid enne pesu

Enne peapesu harja juuksed kergelt läbi. Sellega eemaldad lahtised juuksekarvad ja pusad ning ergutad peanahka.

2. Tee juuksed märjaks

Alusta juuste pesemist sooja veega. Soe vesi aitab avada juuste pealmise kihi, et šampoonis sisalduvad kasulikud koostisosad saaksid paremini toimida. Kindlasti väldi liiga tulist vett, sest see kuivatab pea nahka.

3. Kanna peale šampoon

Kui juuksed on korralikult märjaks tehtud, kanna peale tahke šampoon. Võid tükkšampooni käte vahel mõnusalt vahule hõõruda ning kanda vahu otse juustele või hõõru šampooni otse märgadele juustele. Võid katsetada, kumb variant sulle rohkem meeldib ja sobib. Kui vahtu on piisavalt, pese pead nagu tavaliselt.

4. Masseeri pea nahka ja loputa korralikult

Enne loputamist masseeri pea nahka mõned minutid, et mustus eemalduks ja kõik šampoonis leiduv vajalik ja kasulik maksimaalselt juusteni jõuaks. Masseerimine parandab peanaha vereringet ja kiirendab juuksekasvu. Loputamiseks kasuta veidi jahedamat vett, et sulgeda juuste soomuskiht.

5. Kanna peale palsam ja loputa uuesti

Enne palsami pealekandmist pigista juuksed õrnalt nii kuivaks kui saad, et palsami head omadused saaksid võimalikult hästi mõjuda. Kanna palsamit juustele alates juuste keskosast kuni otsteni ning hoia seda peal umbes 2-5 minutit. Me ei soovita palsamit kanda päris juuksejuurele, sest see muudab nad rutem uuesti mustaks ning juuksejuured hoiavad rohkem peadligi. Loputa palsam korralikult juustest välja umbes sama jaheda veega nagu šampoonigi puhul.

Ja ongi kõik. Nende lihtsate sammude abil on kindlasti esimene peapesu tahkete toodetega palju lihtsam ja julgem. Oleme sageli kuulnud, et kui tahke šampooniga on varasemalt olnud kehv kogemus, siis teisi ei julgeta üldse enam proovida. Millest see küll tuleb? Tegelikult on tahke šampooniga sama lugu nagu vedelategagi. Tuleb proovida erinevaid ja leida endale sobiv. Täpselt nagu vedelad šampoonidki, on ka tahked kõik erinevad. Katseta julgelt ja leia endale sobiv.

Kui kauaks tahket šampooni jagub, on tegelikult keeruline küsimus. Täpne vastus sõltub väga palju juuste paksusest, pesemise sagedusest ja ka eelistatud vahu kogusest. Küll aga oleme välja arvutanud, et keskmiselt jätkub ühest tavasuuruses V.O.H tükkšampoonist umbes 80ks pesukorraks. See on umbes sama kogus, kui ostaksid 3 pudelit 250ml vedelšampooni. Säästlik igaljuhul!


Add to cart