Magneesiumsulfaat, mida tuntakse Epsom soola, mõrusoola või vannisoolana on looduslikult esinev mineraal, mis sisaldab magneesiumit, väävlit ja hapnikku. Epsom soola nimi tuleneb algupäraselt Inglismaal Epsomi linnas asuvatest mineraalvee allikatest, mis said 17. sajandil tuntuks oma tervendavate omaduste poolest.

 

Kui Epsom soola vees lahustada vabanevad magneesiumi ja väävli ioonid, mida organism on naha kaudu võimeline teatud määral omastama. Mõlemad mineraalid mängivad olulist rolli inimese kehafunktsioonide täitmises ja tervises üldisemalt. Magneesium toetab lihaste ja luude tervist, ainevahetust, südame ja närvisüsteemi tööd, melatoniini tootmist ja paljusid teisi funktsioone. Teadlased on kindlaks teinud, et see osaleb üle 325 biokeemilises reaktsioonis meie kehades. Väävel omakorda aitab kehal vabaneda mürkidest ja toetab liigeste ja kõõluste heaolu.

 

Epsom soolaga tehakse vanne, jalavanne, kasutatakse kosmeetika toodetes ja võetakse sisse (mõjub lahtistina). Vannisoolaga soojas vees lõdvestumine alandab stressi ja vähendab lihaspingeid ja krampe. Sportlastel tasub meeles pidada, et piisav magneesiumitase kehas tõstab treeningu efektiivsust ja aitab kaasa taastumisele, see aitab kehal reguleerida veresuhkrut ja vähendada piimhapet valulikes lihastes.

 

Epsom soolaga jalavanni tegemine on imelihtne:

 

* Täida kauss sooja veega, nii et jalad pahkluudeni sisse mahuksid.

* Lisa umbes 100-200 grammi Epsom soola.

* Aroomterapeutilise mõju saad kui lisad veele paar tilka lavendli, männi, piparmündi või eukalüpti eeterlikku õli.

* Leota jalgu 30 minutit.

* Peale jalavanni koori jalgadelt surnud naharakud kareda käsna, harja või pesukinnastega.

* Kreemita jalad korralikult sisse ja tõmba jalga pehmed sokid.

 

 

VOH OÜ

Stuudio: Jakobsoni 25a, Viljandi. Uks tänava poolne, Sõbrapargi vastas valge maja. Avatud kolmapäeviti 12:00-16:30. Muul ajal kokkuleppel!

(+372 ) 555 600 32

Uudiskiri

Liituge uudiskirjaga

Add to cart